לרכבים.com  
 
 

א.ג נגררים
דף הבית
קרוואנים
תקנות
מבצעים
נגררים חדשים
נגררים משומשים
ווי גרירה
אביזרים
יצירת קשר

מידע לגבי ביטוח נגרר

ביטוח נגרר – זול והכרחי
 
בהנחה שכבר החלטתם – בתבונה יתרה – לחבר נגרר לרכב, בחרתם את הסוג המתאים לכם ביותר וחישבתם את העלויות, הגיע הזמן ללמוד על ביטוח הנגרר. אמנם, הכלי הזה אינו ממונע, אך מבחינת החוק הוא נחשב לכלי רכב ולכן חייב בביטוח נפרד מזה של הרכב אליו הוא מחובר. הבשורות הטובות הן שמדובר בפוליסות בעלות נמוכה במיוחד.
 
תנאי ראשון לרכישת ביטוח עבור נגרר, הוא רישומו במשרד הרישוי וזה מתאפשר אך ורק אם חיבור הוו בוצע על ידי אדם המוסמך לכך מטעם משרד התחבורה. לא מעטים שניסו לחסוך כמה שקלים, גילו שחיבור על ידי אדם שאינו מורשה רק חייב אותם בתשלום כפול, עבור אותה העבודה.
 
ישנן פוליסות שונות עבור נגררים שונים, כאשר המשתנים החשובים הם משקל הנגרר והעבודה לה הוא נועד. אין דין נגרר שכל תכליתו היא להעביר את אופנוע הים ממקום למקום, כדין נגרר שמטרתו לשנע מזון בקירור לצורכי עבודה ומן הסתם, ביטוח של זה האחרון יעלה מעט יותר. הסברים מפורטים ודוגמאות לפוליסות, אפשר למצוא אצל חברות ביטוח המתמחות בתחום וחשוב לשים לכך שהחברה בה אתם מבטחים את רכבכם, לא תמיד בעלת ניסיון בביטוח נגררים, המהווה תחום נפרד ובדרך כלל קיים אצל חברות העוסקות בביטוחי משאיות וציוד מכני כבד.
 
אין זה מקובל לרכוש ביטוח מקיף עבור נגרר, למרות שהדבר בהחלט אפשרי ואם מדובר בנגרר יקר, הכולל ציוד מכני יקר ואביזרים נלווים, אז זה אפילו מומלץ, אבל ביטוח חובה + צד ג' הם עסקת חבילה רגילה בתחום ואפשר למצוא פוליסות מקיפות במחירים שלא עוברים את ה 280 ש"ח לביטוח חובה בלבד ו– סביב 700-900 ש"ח לשנה עבור ביטוח צד ג'.
.
לפרטים נוספים - פנה אל סוכן הביטוח שלך